KÖZÖSSÉGI HÁZ ÉS KÖNYVTÁR

Januári könyvajánló (2021)

 Fábián Janka: A könyvárus lány

„A tizenéves Julcsi osztályidegen szülők kisebbik gyermekeként az ötvenes évek Budapestjén nő fel. A zord, ellenséges világban szinte az egyetlen örömet a könyvek és az olvasás jelentik számára. Az ötvenhatos forradalom véres és zavaros napjaiban Julcsi menekülni kényszerül, és némi vargabetű után végül egy amerikai kisvárosban, távoli rokonainál köt ki.
Az idegen országban nehezen találja meg a helyét, és a múlt árnyai is megnehezítik, hogy végre boldog lehessen. A rövid, ám annál mozgalmasabb Kennedy - korszakban a kamasz lány aztán lassan felnő, és megbarátkozik új hazájával. Julcsi – Julie - nak már otthon, Magyarországon is nagy vágya volt, hogy egyszer könyvesboltja lehessen. Vajon az álmok hazájában, Amerikában ez az álom is valóra válik?” (Borító)

 Miklya Luzsányi Mónika: Mit tegyek a kütyüre kattant gyerekemmel?

„Bezzeg a mi időnkben a gyerekek még komolyan vették az iskolát. Bezzeg akkor még tanultak. És akkor még voltak igazi barátságok. Egész délután együtt bandáztunk, csavarogtunk a többiekkel. Ma meg? Ma már a gyerekeket nem érdekli semmi, csak a számítógép. Ülnek otthon, és a klaviatúrát nyomkodják ahelyett, hogy tanulnának, bandáznának, csavarognának. Hát miféle gyerekek ezek?
Na de tényleg bennük van a hiba? - teszi fel a kérdést Miklya Luzsányi Mónika. És hiba-e ez egyáltalán? Mi lenne, ha fejcsóválás helyett megpróbálnánk megérteni a gyerekeinket, ha őszinte érdeklődést mutatnánk az iránt, ami számukra - sőt ha az oktatási rendszerünket nézzük, talán nem is csak számukra - valóságosabb, mint az iskolai tananyag? Ha közösen alakítanánk ki a kereteket? Ha már kicsi koruktól fogva felelősségre tanítanánk őket, hogy később ne okozzon gondot a felelős felhasználóvá nevelődés sem? Mert a kulcsszó itt is a felelősség - és a bizalom. A szerző közvetlen, szórakoztató stílusban, élő példákon keresztül mutatja be a különböző szülői attitűdöket, a különféle gyerektípusokat, és egy olyan szemléletbeli mintát kínál, amely hozzásegíthet, hogy legyőzzük a témával kapcsolatos szorongásainkat, és a kezünkbe vegyük az irányítást.” (borító)

 Csukás István: Kalandra fel!

„Olvasni élmény. És óriási erő!
Igen, olvasni egyben a leghasznosabb szórakozás is. A könyvek szeretete, a jó olvasáskészség valóságos szuperhőssé avat. Gyermekeink hamar kiemelkednek a korosztályukból, és minden akadályt könnyebben vesznek.
A Kalandra fel! Kedvcsináló olvasókönyv a könnyed, élménnyel teli olvasásért.
Alsó tagozatosoknak szól. Azoknak, akik most birkóznak a betűkkel,
és azoknak is, akiknek már van olvasási gyakorlatuk,
de szívesen olvasnának még könnyedebben. A nyúlfarknyi versikéktől a néhány oldalas mesékig sorakoznak az olvasnivalók. Így minden gyermek megtalálja benne a maga sikerélményét.
Könnyű olvashatóság, humor és jó történetek. Mindez lebilincseli a gyerekeket, és igazi örömmé teszik az olvasást. Szívből ajánljuk minden tanító és szülő figyelmébe!
Használják és ajánlják szeretettel 5-10 éves gyerekek szórakozására, hogy ne küzdelem, hanem öröm és siker legyen az olvasás!
Tipp: bátran olvassák újra, akár sokadszor is a kedvencüket! Kalandra fel! Vesd bele magad újra és újra!” (Borító)

Lőrinc László: 25 szelfi az Árpád - korból
„Honfoglalás, csata, királyi esküvő - vajon milyen szelfiket posztoltak volna ezekről az eseményekről Árpád - kori eleink, ha íj, bárd és lúdtoll helyett okostelefont tartanak a kezükben? Merthogy lelkesen posztoltak és kommenteltek volna, az tuti.
Árpád vezér, István király, Gizella királyné, Szent Margit vagy épp Gellért püspök ezeken a rendhagyó történelemórákon hús - vér emberként jelennek meg: örülnek, sírnak, és persze húzzák egymást.
És hogy mi történhetett valójában - mi az, amit a történészek biztosan tudnak -, a fejezetek végén található összefoglalókból derül ki.” (Borító)

 103 kísérlet

„Kísérleteztél-e már hanggal, vízzel, levegővel? Ebben a kötetben 103 ötletet találsz arra, hogy te magad is megtapasztald, milyen érdekes és szórakoztató a tudomány. A kísérletekhez csupa egyszerű dologra lesz csak szükséged, és máris megtudhatod, hogyan idézd elő a vihar hangjait, miért úsznak a tárgyak a vízen vagy milyen vicces kísérleteket...” (borító)

A Szakkör - ugrás a honlapra   >
ERFA logo   >