KÖZÖSSÉGI HÁZ ÉS KÖNYVTÁR

Könyvajánló: 2018. december

Danielle Steel: A megfelelő idő

„Alexandra Winslow-t hétéves korában elhagyja az édesanyja, ettől kezdve édesapjával él, aki feltétel nélküli szeretettel veszi körül a kislányt. Kedvenc közös időtöltésük a krimik és rémregények olvasása, Alexandra ebben lel vigasztalást. Olyannyira, hogy később maga is elkezd ilyen történeteket írogatni, a korát messze meghaladó tehetségről téve tanúbizonyságot. Ám tizennégy évesen édesapját is elveszíti, apácákhoz kerül egy bostoni kolostorba, de szerencséjére ők sem gátolják az írás folytatásában.
Egyetemi évei alatt egy kész regénnyel a tarsolyában sikerül ügynököt, majd az ő révén kiadót találnia. De emlékezve apja kijelentésére, miszerint a férfiolvasók nem szeretik a női írókat, úgy dönt, hogy férfi álnéven, Alexander Greenként jelenteti meg a könyveit.
Ezzel a lépésével azonban bonyolult és magányos kettős életre ítéli magát. A felszínen a sikeres és ünnepelt Alexander Green rejtélyes életét éli, a hétköznapokban azonban az irigy és öntelt hollywoodi profik talmi csillogású világában kell helytállnia, ahol senki sem sejti, hogy ki is ő valójában. Teljesült a vágya, híres író lett. De vajon talál-e valakit, akiben megbízhat annyira, hogy megoszthatja vele élete nagy titkát?”

Anyu és én sütünk és tanulunk

Sütnél valami finomat, valami ínycsiklandozót?
Klasszikus receptek alapján, a szülők segítségével könnyen elkészítheted a könyvben szereplő ízletes és mutatós kekszeket, süteményeket, kenyérféléket.
Miközben megtanulsz keverni, szitálni, nyújtani, sőt dagasztani, azt is megtudhatod, miért kel meg az élesztős tészta, mi történik a sütőben és mitől lesz omlós a sütemény.
A sorozat további kötetei: Anyu és én ügyeskedünk és tanulunk, Anyu és én főzünk és tanulunk

Lackfi János – Vörös István: Szilágyi Örzsébet e-mailjét megírta

„Ez a kötet a magyar irodalom legismertebb verseit és azok átiratait tartalmazza. A kortárs irodalom kétszemélyes száguldó kommandója, a Lackfi János–Vörös István duó az Apám kakasa gyerekvers átiratainak sikere után rávetette magát gimnáziumi kedvenceinkre meg nem kedvenceinkre, és az Ómagyar Mária-siralomtól az Erőltetett menetig maivá formálták a magyar irodalom legnagyobb verseit. Hány diák ismétli sziszegve, hogy tiszta szívvel betör, ha kell, embert is öl? Hányan ábrándoznak arról, hogy Párizsban járt az ősz? Hányan sóhajtják, hogy ez a sok szépség, mondd, mire való? Hányan viccelődünk vele, hogy isa, por és homou vogymuk, ez a három?”
Greyson Mann: Creeper a havon
Ifjabb Gerald Creeper “véletlenül” elköltötte a creeperéji ajándékokra kapott smaragdjait. Mivel nem akar lebukni a szülei előtt, valami szuper tervet kell kieszelnie. Zombi barátja, Ziggy mesél az emberek év végi szokásáról, a karácsonyról. Geraldot megvilágosodásként éri az ötlet: ha a mobgyerekeket is meglátogatná a Mikulás, akkor megoldódna minden problémája. Nyálka és boszorkány barátai segítségével belefog a szervezésbe, amelyet nemcsak csontvázak és zombibabák, hanem saját testvére is megnehezítik. Vajon honnan lesz Geraldnak Mikulás-ruhája, rénszarvasok húzta szánja, és miként jut majd át a kéményen, ha ég a tűz a kandallóban?
Balázs Ágnes: A beszélő kiskutya és más történetek
„A Mesék örökmozgóknak különleges koncepciója utat talál a sokszor túlterhelt, hiperaktív vagy figyelemzavaros gyerekekhez, hiszen a felolvasásra szánt, rövid, humoros mesék egy-egy kiemelt kifejezéséhez egyszerű mozgásgyakorlatok társulnak. A beszélő kiskutya című első mesében például a "vau" elhangzásakor a gyerekeknek fel kell pattanniuk a székükről, meg kell pördülniük egyszer, majd visszaülhetnek a helyükre. Amikor pedig a "virsli" szót olvassák fel nekik, akkor egy előre meghatározott bútorig kell fél lábon elugrálniuk, majd vissza a helyükig. A felolvasás során a szülőknek természetesen ügyelniük kell arra, hogy a gyerekek a kiválasztott "varázsszavak" elhangzásakor el tudják végezni a gyakorlatokat, és csak utána szabad folytatniuk a mesét. A bájos, egyszerű nyelvezettel megírt meséket biztosan minden izgő-mozgó óvodás és kisiskolás gyerek szívébe zárja majd.”
Gróh Ilona: Ringató: Hatvan magyar népdal

„A Ringató zenei nevelési programot sokan a táncház mozgalomhoz hasonlítják. Kiváló tanítványaimmal a foglalkozásainkon a könyvben szereplő népdalokból válogatunk a gyerekek, felnőttek örömére.
A könyvhöz tartozó CD-n nagyszerű népdalénekeseink: Bognár Szilvia, Navratil Andrea, Szvorák Katalin, Tintér Gabriella, Berecz András és Kobzos Kiss Tamás előadásában hallhatjuk az énekeket.
Kívánom, hogy minél többen énekeljenek a Ringató könyvekből, és találjanak rá a magyar népdalok szépségére!” Gróh Ilona, a Ringató mozgalom vezetője

A Szakkör - ugrás a honlapra   >
ERFA logo   >